Breadcrumbs

Home Kubusiowi Przyjaciele Działania ,,Strażnicy mocy- pomocnicy Solarka'' - ,,Tygryski''

Rekrutacja,,Strażnicy mocy- pomocnicy Solarka'' - ,,Tygryski'' Drukuj Email
piątek, 26 listopada 2010 16:11

W ramach programu ,,Kubusiowi przyjaciele natury?? ,,TYGRYSKI?? zrealizowały pierwszy obowiązkowy scenariusz ,,STRAŻNICY MOCY ? POMOCNICY SOLARKA??. 
Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat energii elektrycznej i konieczności jej oszczędzania. Wspólnie z nauczycielką wymieniły najważniejsze źródła energii i sposoby jej wykorzystania. Wskazały urządzenia i czynności , które wymagają użycia energii elektrycznej. Poznały postać dobrego SOLARKA i podstępnego ENERGOJADA. Wskazały sposoby oszczędzania energii przez dzieci i dorosłych.
Po wykonaniu symboli żarówek , umieściły je w miejscach , w których korzysta się z energii (np.: przy włącznikach światła, lampach, kontaktach).