Home Kubusiowi Przyjaciele Działania ,,Energię oszczędzamy, przyrody nie zaśmiecamy! (elektrośmieci)" -,,Tygryski".

,,Energię oszczędzamy, przyrody nie zaśmiecamy! (elektrośmieci)" -,,Tygryski". Drukuj Email
niedziela, 28 listopada 2010 01:11

,,Tygryski" zrealizowały drugi, obowiązkowy scenariusz w ramach Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury": ,,ENERGIĘ OSZCZĘDZAMY, PRZYRODY NIE ZAŚMIECAMY! (ELEKTROŚMIECI).

Dzieci dowiedziały się, że zepsute urządzenia na prąd i baterie, to śmieci które nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale także mogą je zatruwać. Są to tzw. elektrośmieci i baterie, które należy oddzielać od innych odpadów i unieszkodliwiać.

,,Tygryski" posegregowały na zajęciu zebrane przedmioty na zasilane z baterii, zasilane prądem oraz przedmioty niepobierające prądu. Przypomniały też jak przebiegało sortowanie (i dlaczego) śmieci zwykłych: plastikowych, metalowych, papierowych i szklanych, jak wygladają pojemniki na te odpady i na baterie. Na zakończenie zajęcia zbieraliśmy pomysły dzieci jak oznaczyć pojemnik na elektrośmieci. Swoje projekty dzieci narysowały na kartach pracy.