Breadcrumbs

Home - przy ul. Kasprowicza Grupa III - Tygryski Grupa "Tygryski"

RekrutacjaGrupa "Tygryski" Drukuj Email
czwartek, 01 października 2009 18:49

 


W grupie Tygrysków jest 28 dzieci 5- i 6-letnich (6-latków jest pięcioro). Opiekę nad nimi sprawują dwie nauczycielki: pani mgr Beata Nowopolska i pani mgr Katarzyna Jackiewicz oraz pani Ela Giełwanowska (woźna oddziałowa).

Dzieci codziennie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych ( 9.00-10.30), które mają na celu: rozwijanie umiejętności językowych, zapoznanie z literaturą , przygotowanie do nauki czytania i pisania , kształtowanie pojęć matematycznych , rozbudzanie ciekawości o świecie przyrodniczym i technicznym , rozwijanie umiejętności społecznych. Obejmują one również: działalność plastyczną, techniczną, muzyczną i ruchową.

Wiele zajęć odbywa się poza przedszkolem. Dzieci systematycznie uczestniczą w spotkaniach , które mają miejsce w Bibliotece Miejskiej w Sopocie ( ul. 3 Maja). Tygryski brały również udział w: lekcji teatralnej w siedzibie Sopockiej Sceny Off de Bicz, lekcji sztuki w pracowni prof. Haupta , poznając polskie baśnie i legendy i podania z całego świata, warsztatach ekologicznych, które miały miejsce w Oceanarium w Gdyni, warsztatach bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sopocie.

Tygryski chętnie uczestniczą w konkursach recytatorskich (w przedszkolu i Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie) i konkursach plastycznych.

Obecnie przygotowujemy się do uroczystości z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka??. W najbliższym czasie (w styczniu) wybieramy się na kolejne spotkanie do Biblioteki Miejskiej oraz do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Wiele wzruszeń przyniósł nam okres Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci oraz ich rodzice uczestniczyli w konkursie na najładniejszą pocztówkę bożonarodzeniową. Wielu rodziców skorzystało z zaproszenia na warsztaty ,,Boże Narodzenie malowane na szkle??. Odbyły się również ,,Jasełka??, podczas których śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem, składano życzenia.

W minionym okresie dzieci uczestniczyły w zajęciach gospodarczych: kisiły ogórki , wykonywały owocowe szaszłyki , ozdabiały ciastka lukrem i cukrową posypką, sadziły cebulki kwiatowe na skarpie w ogrodzie przedszkolnym ( na efekt czekamy do wiosny).

W grupie Tygrysków realizowany jest program ,,Przyjaciele Zippiego??. Program ten doskonali u małych dzieci zdolność dawania sobie rady z trudnościami, rozwija u dzieci umiejętności społeczne i asertywność oraz sprawia, że są lepiej przygotowane i zdolne do pomagania innym w ich problemach.