Home - przy ul. Kasprowicza Grupa III - Tygryski

Grupa III - Tygryski
,,Tygryski " ? - nie ,,piraci i marynarze". Drukuj Email
sobota, 24 czerwca 2017 10:12

Ach, co to był za dzień. Czy to były ,,Tygryski" ?  20.06.2017r. - w naszym przedszkolu oprócz wspaniałych gości  (Rodziców) pojawili się  piraci i marynarze. Były też syreny i Hawajki. A to wszystko w wyjątkowej scenerii - wzburzonego morza i dwóch wrogich okrętów: żaglowca z marynarzami i pirackiego statku. Zapowiadała się sroga walka, ale tajemnicze pląsy syren i żywiołowy taniec Hawajek złagodził hardych piratów. Na pokładach statków zapanowała zgoda i wielka radość. Przedstawieniu ,,Morska przygoda" towarzyszyła niezwykła muzyka : ,,Hej, żeglujże" , ,,Żółta łódź podwodna" , ,,Piraci z Karaibów" , ,, Żagle w górę" , ale przede wszystkim niesamowita gra aktorska przedszkolaków. ,,Dzień rodziny" obfitował w mnóstwo prezentów i życzeń. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów a małym aktorom za wytrwałość i pracowitość. (W drugim przedstawieniu ( 21.06.2017r.) widzami były dzieci z grupy ,,Krasnoludków" , ,,Słoneczek'' ,  ,,Motylków".

Dinek i Zippi u Tygrysków. Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 10:58

02.06.2017 r. w grupie ,,Tygrysków" odbyło się uroczyste zakończenie programów : ,,Czyste powietrze wokół nas" i ,,Przyjaciele Zippiego".

Po krótkim podsumowaniu obu programów dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, którym towarzyszyła muzyka ( ,,Jadą pociągi" ze stacyjkami pajacyków,

smutku, radości, śmiesznych kroków, tańca, ,,Orkiestra" z naśladowaniem gry na różnych instrumentach, ,,Konkurs tańca z krzesełkami").

Tygryski również segregowały śmieci (piłeczki w różnych kolorach), oceniały zachowanie  podczas doznawania trudnych uczuć (np. w złości).

Po otrzymaniu dyplomów i kolorowych baloników z wizerunkiem zwierząt, dzieci usiadły do stolików na słodki poczęstunek, który zorganizowano dzięki Rodzicom.

piątek, 26 maja 2017 16:07

24.05.2017 r. Tygryski brały udział w zajęciach kulinarnych , podczas których piekły owsiane ciasteczka z bakaliami. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia i omówienia PIRAMIDY ŻYWIENIA  w celu ukazania ważności zdrowych produktów.  Po umyciu rąk, dzieci i panie zabrały się do pracy. Najpierw do miski trafiły jajka. Potem kolejno miód, płatki owsiane, mleko i aromat migdałowy. W czasie kiedy płatki namakały, dzieci kroiły większe rodzynki i suszoną żurawinę. Po połączeniu wszystkich składników Tygryski przystąpiły do sporządzenia bananowej sałatki, którą zjadły z wielkim apetytem. Ostatnią czynnością ,,małych cukierników" było uformowanie z masy owsiano- bakaliowej pachnących placuszków. Po upieczeniu i wystudzeniu ciasteczka zostały opakowane i wręczone razem z pięknymi, tekturowymi kwiatkami kochanym Mamom (26.05.2017r.).

Tygryski i ,,Morska opowieść". Drukuj Email
piątek, 12 maja 2017 16:29

12.05.2017r. dzieci z grupy ,,Tygrysków" wyruszyły do Muzeum Sopotu na spektakl muzyczno- teatralny pt.,,Morska opowieść" w wykonaniu Teatru Tralalina (Laura Haras- Cejrowska: aktorka i śpiewaczka, Halina Cichoń- Haras: pianistka).

,, W bajkowej scenerii dna morskiego, pełnego ryb, koników morskich, pirackich skarbów dzieci spotkały królową głębin morskich- Prozerpinę. Królowa przybyła z wiadomością, że Morze Bałtyckie jest bardzo zanieczyszczone przez co Neptun, jej małżonek, król mórz i oceanów jest chory".

Na spektaklu dzieci dowiedziały się nie tylko jak dbać o środowisko naturalne, ale również poznały opowieść o czarodziejskim młynku, który sprawił, że woda w morzu jest słona.

Dzieci oprócz wysłuchania wzruszającej i pełnej muzyki opowieści mogły obejrzeć wyjątkowy wystrój pomieszczeń Muzeum Sopotu.

Zajączek u Tygrysków. Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 16:34

12.04.2017r. Tygryski szukały WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA. Nie było to takie proste, gdyż żeby go znaleźć dzieci musiały wykonać szereg zadań. Wystąpiły w wyścigu drużyn mając na głowie ,,przechodnie" uszy zajączka. Zbierały na czas jajeczka (piłeczki) i wkładały je do wiklinowych koszyczków. Musiały odnaleźć  dwie identyczne papierowe pisanki. Ostatnie zadanie polegało na odczytaniu napisów umieszczonych na półkach segmentu i określeniu, które są związane ze Świętami Wielkanocnymi.  Hania, Kuba i Mikołaj bezbłędnie wykonali zadanie i odszukali właściwą półkę z zajączkiem, który naprowadził dzieci na ukryte prezenty.

Na koniec świątecznej przygody Tygryski wykorzystując wcześniej przygotowane pisanki wykonały ,,gigantyczną" pocztówkę WIELKANOCNĄ.

« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL