Breadcrumbs

Home - przy ul. Kasprowicza Grupa II - Słoneczka

RekrutacjaGrupa II - Słoneczka
Czerwiec u Słoneczek Drukuj Email
piątek, 30 czerwca 2017 00:00

01 czerwca 2017 r. Słoneczka wybrały się na Stadion Leśny w Sopocie, gdzie odbywał się Festyn z okazji Dnia Dziecka. To bardzo szczególny dzień dla każdego dziecka. Słoneczka brały udział w różnych dysyplinach sportowych, skakały na trampolinie, zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, roześmianych i kolorowych buziek. To był super dzień!

 

 

06 czerwca 2017 r. naszym ostatnim gościem przed wakacjami w ramach akcji czytelniczej, była - Babcia Anatola. Tego dnia usłyszeliśmy bajki: "Przygody Alladyna" i "Trzy świnki". Świetnie się bawiliśmy słuchając z zaciekawieniem tych opowieści. Jednak na tym niespodzianki się nie skończyły. Babcia Anatola przygotowała dla nas przepyszne babeczki czekoladowe. To było wspaniałe spotkanie. Dziękujemy!

Po wakacjach zapraszamy ponownie rodziców, dziadków oraz starsze rodzeństwo do naszej grupy, aby poczytali nam bajki :)

 

 

12 czerwca 2017r. Słoneczka wraz z innymi przedszkolakami bawiły się na zabawie tanecznej prowadzonej przez aktorów Teatru Qfer. Bawiliśmy się świetnie uczestnicząc w konkursach - tańcząc,śpiewając  i śmiejąc się.

 

 

21 czerwca 2017r. zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia przedstawienia pt. " Morska przygoda". Aktorami byli nasi starsi koledzy z grupy "Tygrysków ". Z zainteresowanie śledziliśmy losy marynarzy, piratów, syrenek i hawajek. Ta barwna opowieść bogata w muzykę ,piosenki i tańce bardzo nam się podobała. Gratulujemy!

 

 

23 czerwca 2017 r. wybraliśmy się do Multikina na "Pierwszą wizytę w kinie". Podczas wizyty zwiedziliśmy kino m.in. kabinę projekcyjną, kasy biletowe, podpatrzyliśmy jak produkowany jest popcorn, obejrzeliśmy seans polskich bajek, a na zakończenie zostaliśmy pasowani na kinomanów i każdy z nas otrzymał dyplom.

 

 

 

28 czerwca 2017 r. odwiedziliśmy po raz ostani przed wakacjami Bibliotekę. Tutaj też panował wakacyjny nastrój. Rozwiązywaliśmy zagadki o wakacjach, tańczyliśmy, bawiliśmy się z chustą animacyją, a na zakończenie P. Asia przeczytała nam bajkę o wakacyjnych przygodach Franklina. Bardzo dziękujemy za cały rok ciekawych zajęć, zabaw i teatrzyków przygotowanych dla nas. Życzymy udanych wakacji!

 


 

Słoneczka życzą wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :)

 

 


 
Maj u Słoneczek Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 16:31

12 maja 2017 r. Słoneczka wybrały się do Muzeum Sopotu, gdzie odbyło się przedstawienie pt. "Morska opowieść". W bajkowej scenerii dna morskiego, pełnego ryb, koników morskich, pirackich skarbów, dzieci spotkały królową głębin morskich - Prozerpinę. Królowa opowiedziła dzieciom o tym, że Morze Bałtyckie jest bardzo znieczyszczone. Słoneczka dowiedzialy się o tym jak dbać o środowisko naturalne. To było wspaniałe przedstawienie bogate w morskie piosenki i zabawy, a po jego zakończeniu udaliśmy się jeszcze nad morze by podziwiać jego piękno.

 

 

16 maja 2017 r. wybraliśmy się do Opery Leśnej na kolejne przedstawienie tym razem pt. " Trzy razy królewna, trzy razy smok". Była to opowieść o trzech królewnach - Złośnicy, Beksie i Mądrej. Każdą z nich porywa smok i chce je poślubić. Słoneczka oglądając przedstawienie - uczą się, że w różnych sytuacjach mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w wlace z bajkowym smkiem (strachem) jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość.

 

 

W maju obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i z tej okazji 19 maja 2017 r. zaprosiliśmy do naszej grupy zaprzyjaźnione Panie Bibliotekarki. Słoneczka na ten dzień przygotowały wierszyki i piosenki oraz drobne upominki dla Pań. To był sympatyczny dzień. Naszym Paniom Bibliotekarką raz jeszcze życzymy: Wszystkiego Najlepszego!

 

 

29 maja 2017 r. odwiedziła nas Mama Celinki, która przygotowała dla dzieci bajkę pt. "Basia i przyjaciele". Słoneczkom bardzo podobało się to w jaki sposób Mama Celinki zaprezentowała bajkę i przygotowane do niej zagadki. Dziękujemy za spędzenie tego czasu z nami i udział w akcji "Rodzice czytają dzieciom".

 

 
Kwiecień u Słoneczek Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 19:28

Słoneczka obserwując przyrodę w ogrodzie wpadły na pomysł założenia kącika przyrody w swojej sali. W kwietniowy ranek zaraz po śniadaniu zabrały się za wsypywanie ziemi do doniczek, wysiewanie, sadzenie i podlewanie nasion oraz cebulek. Skrupulatnie dbając o roślinki po kilku dniach zauważyły efekty swojej pracy.

 

 

W kwietniu Słoneczka uczestniczyły również w takich wydarzeniach jak:

 

04 kwietnia 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy wraz z delegacją Straży Miejskiej z Niemiec. Słoneczka aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez SM. To był ciekawy i miły dzień.

 

 

05 kwietnia 2017 r. Słoneczka wybrały się do Biblioteki, gdzie obejrzały przedstawienie pt. "Brzydkie kaczatko" w wykonaniu teatru Pacynka. Następnie wykonały prace plastyczne - kaczątka - kolorując je na żółto i przyklejając piórka. Nasze prace wyszły świetnie :)

 

 

12 kwietnia 2017 r. Słoneczka otrzymały paczkę, a w niej list. Nadawcą jak się okazało był Zajączek Wielkanocny. Niestety tego dnia nie mógł on odwiedzić dzieci w przedszkolu. W liście przesłał życzenia świąteczne, zagadki oraz zadania do wykonania. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały treści listu i z zapałem uczestniczyły w odgadywaniu zagadek, składaniu obrazka - rozsypywanki. Słoneczka wykazały się sprawnością ruchową podczas pokonywania toru przeszkód z jajkiem na łyżce. Na zakończenie czekała na Słoneczka niespodzianka - prezenty od Zajączka!

 

 

19 kwietnia 2017 r. w związku z akcją czytelniczą prowadzoną w naszej grupie odwidziła nas Babcia Karolinki. Podczas tego spotkania dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Czas wspólnie spędzony przyjemnie i szybko upłynął. Dziękujemy. Bardzo nam się podobało.

 

 

21 kwietnia 2017r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia Słoneczka jednogłośnie stwierdziły, że należy dbać o naszą planetę w związku z czym wybrały się posprzątać pobliski las. Po powrocie wykonały prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na tablicach w holu przedszkola.

 

 
Marzec u Słoneczek Drukuj Email
piątek, 31 marca 2017 00:00

W marcu u Słoneczek wiele ciekawych wydarzeń i wyjść, poczytajcie i zdjęcia pooglądajcie.

 

01 marca 2017 r. Słoneczka odwiedziły Bibliotekę, a tam przeniosły się w Świat Dinozaurów. Słoneczka poznały wiele gatunków dinozaurów, układały puzzle, tańczyły oraz lepiły z masy solnej dinozaury.

 

 

02 marca 2017 r. Słoneczka odwiedziła Pani ze Straży Mijskiej i opowiedziała o tym jak wygląda jej codzienna praca. Po wizycie wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające pracę SM, które wezmą udział w konkursie.

 

 

07 marca 2017 r. nasze przedszkole zmieniło się w wiosenny kurnik. Słoneczka dowiedziały się od gospodyń jak nazywać i rozpoznawać ptactwo domowe od najmniejszego: pisklęcia,a dużych już ptaków. Dzieci po tej wizycie wiedzą jak należy opiekować się nimi. Bezpośredni kontakt z ptactwem domowym sprawił Słoneczkom wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

 

 

08 marca 2017 r. Słoneczka odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Sopocie. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak postępować ze zwierzętami czy podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci mogły również poznać wyposażenie, którym posługują się strażnicy i przez chwilę poczuć się tak jak oni. Po powrocie do przedszkola czekała niespodzianka dla dzieczynek przygotowana przez ich kolegów z grupy z okazji Dnia Kobiet.

 

 

10 marca 2017 r. Słoneczka zostały zaproszone na przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów z najstarszej grupy "Tygrysków". Przygody Czerwonego Kapturka w tym wykonaniu bardzo nam się podobały :)

 

 

13 marca 2017r. Słoneczka odwiedziła zprzyjaźniona Pani Strażnik Miejski. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania ze środków transportu oraz jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można szukać - wzywać pomocy.

 

 

15 marca 2017r. Słoneczka wybrały się do Opery Leśnej w Sopocie na przedstawienie pt. "Rockandrollowy Kot w butach" była to pełna piosenek, muzyczna interpretacja znanej baśni Charles'a Perraulta, która sprawiła nam wiele radości.

 

 

21 marca 2017r. W kolorowym korowodzie ulicami Sopotu Słoneczka witały WIOSNĘ i szukały jej oznak.

 

 

22 marca 2017 r. Słoneczka odwiedziły - Mama i siostra Uli. Słoneczka z zaciekawieniem wysłuchały przygotownych dla nich bajek, a były to "Piękna i Bestia" oraz "Podwodny świat ryb". Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za udział w akcji i spędzony z nami czas. Bardzo nam się podobało :)

 

 

28 marca 2017r. Słoneczka wzięły udział w przedstawieniu muzycznym pt. „Kocie zabawy z muzyką". Kot Tralalot, który najchętniej śpi na słońcu, otworzył dla dzieci muzyczne drzwi. W barwnej scenografii śpiewający Kot wprowadził Słoneczka w sekrety dotyczące prądu i elektryczności. Całemu przedstawieniu towarzyszyła muzyka grana na fortepianie przez Czarodziejkę Tralalinę i instrumenty dęte. Słoneczka biorąc czynny udział w przedstawieniu oczekiwały przyjścia Pani Wiosny, wspaniale się przy tym bawiąc.

 

 
Luty u Słoneczek Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

Słoneczka od dłuższego czasu przygotowywały się do ważnego wydarzenia - uczyły się piosnek, ról do przedstawienia i wykonywały upominki, by 08.02.2017 r. zaprosić do przedszkola wyjątkowych gości. Tego dnia w naszej grupie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Nasi goście obejrzeli z wielkim zaciekawieniem przedstawienie pt. "Przygody biedronki" i nagrodzili małych artystów brawami domagając się bisów. Następnie Słoneczka obdarowały Babcie i Dziadków prezentami oraz zaprosiły na poczęstunek. To był bardzo miły dzień :)

 

 

10.02.2017 r. wybraliśmy się z kolejną wizytą do Miniteki, gdzie w rytm muzyki bawliśmy się, śpiwaliśmy i tańczyliśmy na karnawałowym balu. Na zakończnie wizyty rysowaliśmy na dużych kartkach postać bałwanka. Bardzo lubimy spędzać czas w bibliotece i zajęcia, które przygotowują dla nas panie bibliotekarki.

 

 

14.02.2017 r. obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Sala na ten dzień została udekorowana serduszkami. Słoneczka ubrane na czerwono przyszły do przedszkola.W przyjaznej oraz życzliwej atmosferze wykonywaliśmy laurki dla naszych najbliższych. Na zakończenie dnia nie zabrakło również walentynkowych pląsów i poczęstunku.

 

 

15.02.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs kulinarny na : " NAJZDROWSZE, NAJSMACZNIEJSZE I NAJBARDZIEJ KOLOROWE KANAPKI". Każde z dzieci wykonało jedyną w swoim rodzaju kanapkę. Jury miało bardzo trudny wybór podczas wyłonienia zwycięzców i tak w naszej grupie : I - Miejce zjęła: Nina, II - Miejsce: Celinka, III - Miejsce: Lena M..Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do zdrowego odżywiania.

 

 

17.02.2017 r. naszym gościem była mama Karolinki - Pani Aleksandra, która w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" przygotowała dla dzieci książeczki o przygodach Kici Koci. Dzieci wsłuchiwały się w czytaną bajkę i śledziły z zainteresowaniem jak Kicia Kocia była na placu zabaw, na basenie i jak sprzatała. Pani Aleksandra przygotowała dla dzieci również zabawy ruchowe w których Słoneczka chętnie wzięły udział, a na zakończnie wręczyła dzieciom słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy chętnych rodziców do udziału w czytaniu dzieciom.

 

 

22.02.2017 r. Słoneczka wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni oraz magazynu żywności. Dzieci miały możliwość poobserwować pracę jaką wykonują panie w kuchni. Słoneczka zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z kuchennych urządzeń oraz rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam akcesoria kuchenne potrzebne do przygotowywania posiłków dla przedszkolaków. Dziękujemy Paniom z kuchni za miłe przyjęcie. Spotkanie to było dobrym wprowadzeniem w dalsze odkrywanie tajemnic kuchennego świata.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL