Home Kubusiowi Przyjaciele Działania

Działania
Marchewkowe Święto Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 18:10

15 kwietnia 2014r obchodziliśmy "Dzień Marchewki". Każdy przedszkolak ubrał się w pomarańczową bluzkę. Były zabawy, konkursy i piosenki o marchewce. Zrobiliśmy własne papierowe marchewki. Dowiedzieliśmy się też skąd pochodzi to warzywo, jakie są jej odmiany. O tym że jest zdrowa bo ma dużo witamin wiemy już od dawna. Piliśmy też marchewkowy sok. :). Smacznego dla wszystkich marchewkowych łasuchów.

Pożegnanie Marzanny Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 15:16

21 marca pożegnaliśmy zimę. Najpierw zrobiliśmy Marzannę a potem poszliśmy z nią na spacer. Było bardzo wesoło. Marzannę zrobiliśmy z papieru, bibuły, plastiku, papieru i serwetki. Większość z tych rzeczy, po spacerze, posegregowaliśmy i wyrzuciliśmy do odpowiednich pojemników ale część z nich jeszcze wykorzystamy. Żegnaj Marzanno- witaj wiosno!

Jemy warzywa i owoce Drukuj Email
środa, 12 lutego 2014 06:30

My, Kubusiowi Przyjaciele Natury, przygotowywaliśmy zdrowe sałatki z owoców i warzyw. Bardzo się napracowaliśmy ale wszystko było takie smaczne. Teraz każdy przedszkolak już wie, że trzeba jeść 5 porcji owoców i warzyw dziennie...

Dokarmiamy ptaki Drukuj Email
niedziela, 09 lutego 2014 09:06

Dookoła zima a ptaszki szukają jedzenia. Zorganizowaliśmy w przedszkolu zbiórkę nasion, owsa, słonecznika, kaszy i innych ptasich przysmaków. Była nawet słoninka. Potem dokarmialiśmy ptaki dbając o to aby w karmnikach umieszczonych na przedszkolnym terenie nie brakowało jedzenia.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW Drukuj Email
sobota, 02 marca 2013 17:53

W naszym przedszkolu, 28 lutego 2013r, obchodziliśmy po raz kolejny "Dzień Owoców i Warzyw". Było dotykanie, próbowanie a także "zagadki smakowe", zabawy ruchowe i piosenki . Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o warzywach i owocach. Skąd pochodzą?  Dlaczego są tak kolorowe a każde z nich inaczej smakuje. Wiemy już, że należy jeść 5 porcji tych smakołyków codziennie aby być zdrowym.

« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL